Top´Rezidence Pomezí

Projekt top´rezidence Pomezí je součástí známé pražské rezidenční čtvrti Košíře, jejíž historie se začala psát již v 10. století. V roce 1896 byly Košíře císařským patentem Františka Josefa I. povýšeny na město. Provinční předměstský ráz postupně mizí a nové urbanistické plány Smíchov i Košíře přizpůsobují městskému životu. Už roku 1898 byl zahájen tramvajový provoz mezi Smíchovem a Košířemi, který přispěl k ještě těsnějšímu spojení obou obcí.

V současnosti je Praha 5 – Košíře oblíbenou rezidenční lokalitou, která kombinuje rychlou dostupnost do města s bydlením v přírodě. Společnost KKCG RE uspořádala v roce 2016 mezinárodní architektonický workshop.  Vítězný koncept projektu „bydlení v parku“ vznikl z kombinace práce ateliérů Bogle Architects (UK), sdružení Bauschlager Eberle (AT) / Hnilička architekti (CZ), majo architekti (CZ) a ABM architekti (CZ).

První etapa projektu top´rezidence Pomezí z podle návrhu známého pražského architekta Petra Bouřila (ABM architekti) nabídne 90 prémiových bytů ve čtyřech čtyřpodlažních domech se střešními pavilony. Byty disponují předzahrádkami anebo velkými balkony a terasami. Vrcholem nabídky jsou dvojúrovňové penthousy s rozsáhlými střešními terasami.

Všechny byty jsou navrženy jako nízkoenergetické s decentrálním větráním s rekuperací tepla, ve vysokém kvalitativním standardu, jehož součástí jsou venkovní hliníkové žaluzie, elektroinstalace pro inteligentní ovládání a velkoformátová okna, která nabízí překrásné výhledy na Staré Město nebo do přírodního parku Košíře-Motol.

novinky